Handy

02 3228 158 Телефонски број за корсници
Сите категории

Alcatel Pixi plus power (5023) Гаранција 1 година

159900 мкд
Купи со Претплата

Заштеди до 500000 мкд

Во берза Прегледај Сите од Alcatel
 Pixi plus power (5023)

оне.ВИП Vip Mobile L

Alcatel Pixi plus power (5023) / Нов договор

 1. 24 месеци
 2. неограничено
 3. 74900 мкд во првите 12 месеци
 4. 3 GB
 5. неограничено
 6. 159900 мкд Цена во готово
Купи

Тарифни модели

Рок на договор План Плаќање Минути Пораки Мобилен интернет Цена во готово Месечна рата за уред
Договорна обврска од 24 месеци оне.ВИП
оне.ВИП Vip Mobile L
Нов договор
74900 мкд неограничено неограничено 3 GB 159900 мкд Купи
Назад Сите тарифни модели
 • Општо

  • Модел

   Alcatel Pixi plus power (5023)

  • Две SIM картички

   Да

 • Тело

  • Големина

   152 x 78.3 x 9.9 мм

  • Тежина

   220 гр

 • Дисплеј

  • Тип

   HD

  • Големина на дисплејот

   5.5

  • Резолуција

   1280 x 720 пиксели

 • Звук

 • Меморија

  • Вградена меморија

   8 GB

  • Оперативна меморија

   1 GB

  • Слот за мемориска картичка

   microSD do 32GB

 • Пренос на податоци

 • Камера

  • Основна камера

   13 MP

  • Втора камера

   5 MP

 • Основни

  • Оперативен систем

   Android 6.0

  • Процесор

   CPU Quad Core 1.3 GHz

  • Радио

   Да

 • Батерија

  • Капацитет

   5000 mAh

 • Во комплет

  • Полнач

   Да

Ви прпорачуваме уште

Handy мрежа

 • Нашата Facebook страница
 • Instagram