Handy

02 3228 158 Телефонски број за корсници
Сите категории

Coolpad Max A8 duos Гаранција 1 година

674900 мкд
Купи со Претплата

Заштеди до 525000 мкд

Во берза Прегледај Сите од Coolpad
Max A8 duos

оне.ВИП Vip Neo M

Coolpad Max A8 duos / Обнова на договор

 1. 24 месеци
 2. Неограничено
 3. 79900 мкд
 4. 5 GB
 5. Неограничено
 6. 674900 мкд Цена во готово
Купи

Тарифни модели

Рок на договор План Плаќање Минути Пораки Мобилен интернет Цена во готово Месечна рата за уред
Vip Neo оне.ВИП
оне.ВИП Vip Neo M
Нов договор
79900 мкд Неограничено Неограничено 5 GB 674900 мкд Купи
Назад Сите тарифни модели
 • Општо

  • Модел

   Coolpad Max A8 duos

  • Две SIM картички

   Да

 • Тело

  • Големина

   152 x 75,5 x 7,6 мм

  • Тежина

   170 гр

 • Дисплеј

  • Тип

   Full HD

  • Големина на дисплејот

   5.5

  • Резолуција

   1080 x 1920 пиксели

  • Зaштита

   IPS Gorilla Glass 4, with 2.5D curved edges

 • Звук

  • Мелодии

   MP3; AAC+, eAAC; AMR-NB, -WB, G.711, WMA 9/10 Pro

  • Звучник

   Да

  • Аудио џек(3.5 мм)

   Да

  • Вибрации

   Да

 • Меморија

  • Вградена меморија

   64GB

  • Оперативна меморија

   4GB

  • Слот за мемориска картичка

   microSD, up to 32 GB

 • Пренос на податоци

  • WLAN

   Да

  • Bluetooth

   Да

  • USB port

   microUSB v2.0

 • Камера

  • Основна камера

   13 MP

  • Додатоци

   ISOCELL 3M2 CMOS, 6P lens, f/2.0, PDAF auto-focus, DUAL Tone LED, geotagging, face detection, panorama, GIF, sound&shoot and 1080 fullHD recording.

  • Втора камера

   5 MP

 • Основни

  • Оперативен систем

   Android 5.1 (Lollipop)

  • Процесор

   Octa-Core, Qualcomm Snapdragon 617

  • Чипсет

   MSM8952, 1.5GHz, Cortex A53 with Adreno™ 405 GPU

  • Сензори

   Fingerprint reader Ambient light sensor Gyroscope Proximity sensor Accelerometer

  • Радио

   Да

  • Музички плеер

   Да

  • Социајлни мрежи

   Да

  • Организер

   Да

 • Батерија

  • Вид

   Li-Ion

  • Капацитет

   2800 mAh

 • Во комплет

  • Полнач

   Да

Handy мрежа

 • Нашата Facebook страница
 • Instagram