Handy

02 3228 158 Телефонски број за корсници
Сите категории

Samsung J3 2017 dual sim Гаранција 1 година

Во берза Прегледај Сите од Samsung
 • Општо

  • Модел

   Samsung Galaxy J3 (2017)

  • Две SIM картички

   Да

 • Тело

  • Големина

   143.2 x 70.3 x 8.2 мм

  • Тежина

   142 гр

 • Дисплеј

  • Тип

   PLS capacitive touchscreen, 16M colors

  • Големина на дисплејот

   5

  • Резолуција

   720 x 1280 пиксели

 • Звук

  • Мелодии

   MP3, WAV

  • Звучник

   Да

  • Аудио џек(3.5 мм)

   Да

  • Вибрации

   Да

 • Меморија

  • Вградена меморија

   16 GB

  • Оперативна меморија

   2 GB

  • Слот за мемориска картичка

   microSD, up to 256 GB

 • Пренос на податоци

  • WLAN

   Да

  • Bluetooth

   Да

  • NFC

   Да

 • Камера

  • Основна камера

   13 MP

  • Додатоци

   Geo-tagging, touch focus, face detection, HDR, panorama

  • Видео

   1080p@30fps

  • Втора камера

   5 MP

 • Основни

  • Оперативен систем

   Android 7.0 (Nougat)

  • Процесор

   Quad-core 1.4 GHz Cortex-A53

  • Чипсет

   Exynos 7570 Quad

  • Java

   Не

  • Радио

   Да

 • Батерија

  • Вид

   Li-Ion

  • Капацитет

   2400 mAh

 • Во комплет

  • Полнач

   Да

Ви прпорачуваме уште

Handy мрежа

 • Нашата Facebook страница
 • Instagram