Handy

02 3228 158 Телефонски број за корсници
Сите категории

Samsung J7 2016 (J710FN) Гаранција 2 години

1499900 мкд

Цените се однесуваат за нов или обновен договор на Vip Family Hero со договорна обврска од 24 м

Во берза Прегледај Сите од Samsung
 • Општо

  • Модел

   Samsung J710 FN (2016)

  • SIM картичка

   Micro SIM

  • Две SIM картички

   Да

 • Тело

  • Големина

   151.7 x 76 x 7.8 мм

  • Тежина

   170 гр

 • Дисплеј

  • Тип

   Super AMOLED

  • Големина на дисплејот

   5.5"

  • Резолуција

   720 x 1280 пиксели

  • Multitouch

   Да

 • Звук

  • Мелодии

   MP3, WAW

  • Звучник

   Да

  • Аудио џек(3.5 мм)

   Да

  • Вибрации

   Да

 • Меморија

  • Вградена меморија

   16 GB

  • Оперативна меморија

   2 GB

  • Слот за мемориска картичка

   720 x 1280

 • Пренос на податоци

  • GPRS

   Да

  • EDGE

   Да

  • Брзина

   HSPA, LTE Cat4 150/50 Mbps

  • WLAN

   Да

  • Bluetooth

   Да

  • NFC

   Да

  • USB port

   microUSB v2.0

 • Камера

  • Основна камера

   13 MP

  • Блиц

   LED

  • Додатоци

   Geo-tagging, touch focus, face detection, panorama, HDR

  • Видео

   1080p@30fps

  • Втора камера

   5 MP

 • Основни

  • Оперативен систем

   Android OS, v6.0.1 (Marshmallow)

  • Процесор

   Octa-core 1.6 GHz

  • Сензори

   Accelerometer, proximity

  • Browser

   HTML5

  • Пораки

   SMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM

  • Java

   Не

  • GPS

   A-GPS, GLONASS/ BDS

  • Радио

   Да

  • Музички плеер

   Да

  • Социајлни мрежи

   Да

  • Организер

   Да

  • Други

   ANT+ support , Active noise cancellation with dedicated mic, MP4/WMV/H.264 player, MP3/WAV/WMA/eAAC+/FLAC player, Photo/video editor, Document viewer

 • Батерија

  • Вид

   Li-Ion

  • Капацитет

   3300 mAh

 • Во комплет

  • Полнач

   Да

  • USB кабел

   Да

  • HF слушалки

   Да

  • Упатство за употреба

   Да

Ви прпорачуваме уште

Handy мрежа

 • Нашата Facebook страница
 • Instagram