Handy

02 3228 158 Телефонски број за корсници
Сите категории

Tesla Smartphone 6.1 Dual SIM Гаранција 1 година

 • Општо

  • Модел

   Tesla Smartphone 6.1

  • Две SIM картички

   Да

 • Тело

  • Големина

   144.4x71.7x8.3 мм

  • Тежина

   132 гр

 • Дисплеј

  • Тип

   IPS On Cell screen

  • Големина на дисплејот

   5"

  • Резолуција

   1280x720 пиксели

  • Multitouch

   Да

 • Звук

  • Звучник

   Да

  • Аудио џек(3.5 мм)

   Да

  • Вибрации

   Да

 • Меморија

  • Вградена меморија

   16 GB

  • Оперативна меморија

   2 GB

  • Слот за мемориска картичка

   32 GB

 • Пренос на податоци

  • Bluetooth

   Да

 • Камера

  • Основна камера

   13 MP

  • Додатоци

   AutoFocus

  • Втора камера

   5 MP

 • Основни

  • Оперативен систем

   5.1 Lollipop

  • Процесор

   1.3 GHz Octa Core

  • GPS

   GPS + AGPS

 • Батерија

  • Вид

   Lithium

  • Капацитет

   2150 mAh

 • Во комплет

  • Полнач

   Да

Handy мрежа

 • Нашата Facebook страница