Handy

02 3228 158 Телефонски број за корсници
Сите категории

Vivax Smart Fun S10 dual Гаранција 1 година

100 мкд
Купи со Претплата

Заштеди до 399800 мкд

Во берза Прегледај Сите од Vivax
 Smart Fun S10 dual

оне.ВИП Vip Mobile L

Vivax Smart Fun S10 dual / Обнова на договор

 1. 24 месеци
 2. неограничено
 3. 74900 мкд во првите 12 месеци
 4. 10 GB
 5. неограничено
 6. 100 мкд Цена во готово
Купи

Тарифни модели

Рок на договор План Плаќање Минути Пораки Мобилен интернет Цена во готово Месечна рата за уред
Договорна обврска од 24 месеци оне.ВИП
оне.ВИП Vip Mobile L
Нов договор
74900 мкд неограничено неограничено 10 GB 100 мкд Купи
Назад Сите тарифни модели
 • Општо

  • Модел

   Vivax Smart Fun S10 dual

  • SIM картичка

   micro + standard

  • Две SIM картички

   Да

 • Тело

  • Големина

   132.3*64.6*8.6 мм

  • Тежина

   135,7 гр

 • Дисплеј

  • Тип

   IPS

  • Големина на дисплејот

   4.5

  • Резолуција

   480*854 пиксели

 • Звук

 • Меморија

  • Вградена меморија

   8 MB

  • Оперативна меморија

   1 GB

  • Слот за мемориска картичка

   32 GB

 • Пренос на податоци

  • Bluetooth

   Да

 • Камера

  • Основна камера

   5 MP

  • Втора камера

   2 MP

 • Основни

  • Оперативен систем

   Android 7.0

  • Процесор

   Quad-Core 1.3

  • Чипсет

   MTK6580M

 • Батерија

  • Капацитет

   1600 mAh

  • Време за разговори

   6h

 • Во комплет

  • Полнач

   Да

Ви прпорачуваме уште

Handy мрежа

 • Нашата Facebook страница
 • Instagram