Handy

02 3228 158 Телефонски број за корсници
Сите категории

Vivax Smart Point X501 dual Гаранција 1 година

Цените се однесуваат за нови или обновени договори со времетраење од 24 месеци на Vip Family Hero тарифното портфолијо

Во берза Прегледај Сите од Vivax
 • Општо

  • Модел

   Vivax Smart Point X501

  • SIM картичка

   Micro + nano

  • Две SIM картички

   Да

 • Тело

  • Големина

   143×71×8.5 мм

  • Тежина

   138 гр

 • Дисплеј

  • Тип

   HD IPS

  • Големина на дисплејот

   5

  • Резолуција

   1280x720 пиксели

 • Звук

  • Мелодии

   Mp3, WAV

 • Меморија

  • Вградена меморија

   16 GB

  • Оперативна меморија

   2 GB

  • Слот за мемориска картичка

   microSD, do 128GB

 • Пренос на податоци

  • Bluetooth

   Да

 • Камера

  • Основна камера

   13 MP

  • Втора камера

   5 MP

 • Основни

  • Оперативен систем

   Android OS, v6.0 (Marshmallow)

  • Процесор

   MT6737 Quad-Core

  • Музички плеер

   Да

  • Социајлни мрежи

   Да

  • Организер

   Да

 • Батерија

  • Капацитет

   2000 mAh

 • Во комплет

  • Полнач

   Да

Ви прпорачуваме уште

Handy мрежа

 • Нашата Facebook страница
 • Instagram