Со A1 Neo M тарифата телефонот го добивате по цена од 1 ден. Цената се однесува на нов или обновен договор на 24 месеци.

Energizer E10

ден1.299,00Price
Боја
Бренд
Модел
  • Type: TFT, 256K colors
  • Size: 1.8 inches, 10.2 cm2 (~19.7% screen-to-body ratio)
  • Resolution: 128 x 160 pixels (~114 ppi density)
  • Card slot: microSD, up to 8 GB (uses SIM 2 slot)
  • Phonebook: Yes
  • Call records: Yes
  • Camera: Primary: VGA
  • Video: No
  • Alert types: Vibration; Polyphonic ringtones
  • Loudspeaker: Yes
  • 3.5mm jack: Yes
  • WLAN: No
  • Bluetooth: 2.0
  • GPS: No
  • Radio: FM radio
  • USB: micro USB 2.0
  • Messaging: SMS
  • Browser: WAP
  • Games: No
  • Java: No
  • Display Size: 1.8 inches
  • CPU: Mediatek MT6261D
  • Card slot: microSD, up to 8 GB
  • Primary: 2 MP
  • Battery Capacity: Removable Li-Ion 1000 mAh battery
Како да ви помогнеме?

02 322 8158

Благоја Стефковски 4-41

 • Facebook
 • Instagram

1000 Скопје, Македонија

© 2019 Сите права задржани. Handy Telekom Македонија ДООЕЛ Скопје