top of page

Vivax Fly 6

ден5.999,00Price
Боја: Црна
  • Екран: 6.3"" FHD
  • Резолуција: 1080x2340
  • Процесор: Octa-Core MTK 6763
  • Рам меморија: 4 GB
  • Диск: 128 GB
  • Читач за мемориски картички: up to 256GB
  • Камера: Back 16MP+5MP+16MP+5MP / Rear 16MP
  • Bluetooth: 4.2
  • WiFi: Да
  • Батерија: 4150 mAh
  • Оперативен систем: Android 10.0
  • Гаранција: 12 месеци